Program produkcji

Przenośniki lekkie

Lekkie spiralne przenośniki RATAJ® (typy SL, SLKSLNSLNK) są używane do transportu drobnoziarnistych i lekkich materiałów o wydajności od około 0,001 do 15 m3/h. a zwłaszcza podczas transportu zakrętów i na duże odległości do 120 m na jednostkę napędową. Na całej linii przenośnika nie ma łożysk pośrednich, co umożliwia transport materiału w całym przekroju z wydajnością o około 70 % wyższą niż w konwencjonalnych przenośnikach ślimakowych z wałami i łożyskami pośrednimi o porównywalnych parametrach.

Przenośniki są szeroko stosowane w przemyśle spożywczym, chemicznym i tworzyw sztucznych do dozowania  maszyn pakujących i urządzeń do ważenia, opróżniania i napełniania worków BiG-BAG itp. Promień krzywizny jest zaprojektowany dla poszczególnych średnic przenośników w optymalny sposób, aby zachować główną zasadę, tj. centrowanie bezosiowej spirali przez przenoszony materiał. Możliwe jest skorzystanie z kilku zasypów, skoków i łuków na jednej trasie, w zależności od właściwości fizycznych transportowanego materiału i warunków technologicznych. Materiał konstrukcji przenośników może być stalowy, ze stali nierdzewnej lub z tworzywa sztucznego zgodnie z wymaganiami klienta (dokładna specyfikacja poniżej).

Ponad 5 900 sztuk wyprodukowanych przenośników do prawie 600 rodzajów materiałów w ciągu 34 lat istnienia na rynku gwarantuje profesjonalne podejście do Państwa zapotrzebowania.

...potęga rozumu