Przenośniki wzmocnione

Przenośniki spiralne z wyłoźrniem tworzywowym RATAMID®

Do przenośników przeznaczonych do transportu lepkich materiałów w nierdzewne rury przenośników RATAJ® (typy RRLRRN) umieszczane sa wkładki z tworzywa poliamidowego RATAMID®, Wkładki polietylenowe (PE) lub wkładki polipropylenowe (PP), które przeniosły właściwości bezosiowych przenośników spiralnych na nieznane wcześniej obszary .

W szczególności, w niektórych przypadkach, przenośniki te mogą pracować na pusto bez przenoszenia materiału, dalej transportować materiały, które mogą łatwo zagęścić i utworzyć sklejone i twarde skorupy, i wreszcie,w przypadku gdy rura przenośnika powinna być całkowicie oczyszczona, przenoszony materiał można łatwo usunąć z plastikowej wykładziny. Szerokie zastosowanie tych przenośników dotyczy również przemysłu spożywczego, ponieważ plastikowe wkładki posiadają atest na możliwość krótkotrwałego kontaktu z żywnością. Czeskie wkładki z tworzywa sztucznego RATAMID® wykonane na bazie poliamidu wykazują kilkakrotnie lepsze właściwości w zakresie rozciągania, udarności, ścierania, naprężeń mechanicznych i niski współczynnik przyczepności niż dotychczas stosowane poliamidy. Temperatura transportowanych materiałów za pomocą plastikowej wkładki może wynosić do 140 oC, a przez krótki czas do 180 oC.

Materiał projekt

SPIRALA:

  • Typ RL - stal (wg normy EN – S235, S355)
  • Typ RLN - stal nierdzewna (wg normy ASTM – AISI 304, AISI 310, AISI 316)

RURY:

  • stal (wg normy EN – S235, S355)
  • stal nierdzewna (wg normy ASTM – AISI 304, AISI 316, AISI 321)

WSTAWIĆ:

  • Typ RRL, RRN - wkładki poliamidowe RATAMID® th. 8 mm, Wkładki polietylenowe (PE) i wkładki polipropylenowe (PP)

W zależności od rodzaju transportowanego materiału i szczególnych warunków technologicznych stosowane są również kombinacje materiałów.

Ponad 5 900 sztuk wyprodukowanych przenośników do prawie 600 rodzajów materiałów w ciągu 34 lat istnienia na rynku gwarantuje profesjonalne podejście do Państwa zapotrzebowania.

...potęga rozumu