Często zadawane pytania (FAQ)

Temat: Gwarancja i serwis
Pytanie: Jaki jest okres gwarancji na przenośniki i czy mogę wybrać czas trwania gwarancji?
Odpowiedź: Podstawowy okres gwarancji wynosi 12 miesięcy. W przypadku zainteresowania przedłużeniem okresu gwarancji, w niektórych przypadkach możliwe jest przedłużenie okresu gwarancji do 36 miesięcy za opłatą 5-8% ceny zakupu za każde dodatkowe 6 miesięcy.
   
Pytanie: Ile czasu zajmie naprawa, zanim zgłosisz awarię?
Odpowiedź: Ponieważ elastyczność naszej firmy jest bardzo wysoka, możemy zagwarantować wyjazd naszego serwisu w wielu przypadkach w ciągu kilkudziesięciu minut od zgłoszenia. Delegowanie pracowników następnego dnia jest powszechną praktyką. Dotyczy to również weekendów i świąt.
   
Pytanie: Czy masz wystarczającą ilość spiral, rur i motoreduktorów do natychmiastowych napraw?
Odpowiedź: Tak, dla każdego klienta, który kupił przenośnik w naszej firmie, mamy wystarczającą ilość o odpowiedniej średnicy spirali. Obecnie posiadamy około 25 średnic spirali typu SL i SLN oraz ponad 140 typu RL i RLN, w tym także rury. Motoreduktory są dostosowane do Twoich potrzeb (prędkość wyjściowa, silnik). W przypadku, gdy mamy w magazynie takie same wzgl. podobnie możemy również zagwarantować jego dostawę niemal natychmiast. W innych przypadkach następuje wymiana motoreduktora, który może być dostarczony w ciągu około 3-7 dni w zależności od jego parametrów. W przypadku dużych przekładni (waga powyżej 100 kg) terminy dostaw są ustalane indywidualnie.

 

Temat: Próby
Pytanie: Czy możesz spróbować przetransportować nasz materiał?
Odpowiedź: Tak, na naszych przenośnikach testowych typu SL i RL możesz zobaczyć, jak transportowany jest twój materiał, możesz spróbować zmian w wydajności transportu itp.
   
Pytanie: Czy próby są odpłatne?
Odpowiedź: Nie, wszystkie testy i demonstracje funkcji przenośnika w centrali RATAJ a.s. są dla Ciebie całkowicie bezpłatne.

 

Temat: Technika 
Pytanie: Co oznacza RATAFLEX?
Odpowiedź: System RATAFLEX chroni spiralę przed możliwym skręceniem lub uszkodzeniem. deformacja spirali w przypadkach, w których ciała obce lub przedmioty mogą dostać się do przenośnika. duże kawałki materiału, dla których przenośnik nie był zaprojektowany. System RATAFLEX znajduje się między przekładnią a silnikiem i musi zostać zakupiony jako kompletny zestaw i nie można go instalować w istniejących skrzyniach biegów.
   
Pytanie: Czy sprawisz, że przenośnik będzie „szyty na miarę”?
Odpowiedź: Tak, każdy przenośnik jest produkowany jako oryginał, a wszystkie wymiary łączące, leje zasypowe, skoki, a także konstrukcja spirali, rurociągów i motoreduktorów są wykonane zgodnie z Twoimi życzeniami i technologią.
   
Pytanie: Czy bezosiowy przenośnik spiralny może pracować bez materiału?
Odpowiedź: W zasadzie nie może, może pod pewnymi warunkami: 1 / tylko w celu ponownego uruchomienia transportowanego materiału po czyszczeniu i transportowanie nowego materiału. 2 / dla mniejszych średnic przenośników z plastikową wkładką RATAMID.
   
Pytanie: Jak zabezpieczyć wystarczającą ilość materiału w przenośniku, aby go obsługiwać?
Odpowiedź: Czujniki poziomu (skrzydełkowe, pojemnościowe, ultradźwiękowe, podczerwień itp.) Są zainstalowane w lejach wejściowych lub zbiornikach, aby niezawodnie zapewnić pracę przenośnika z materiałem.
   
Pytanie: Czy konieczne jest opróżnienie przenośnika przed jego wyłączeniem?
Odpowiedź: Nie, przenośniki są zaprojektowane do włączania i wyłączania, nawet gdy materiał jest w przenośniku. Włączanie i wyłączanie może odbywać się kilka razy na minutę.
   
Pytanie: Czy przenośniki przeznaczone do zakładów przetwórstwa spożywczego mają w przekładni olej spożywczy?
Odpowiedź: Tak, każdy przenośnik, który dostarczamy do zakładów przetwórstwa spożywczego lub do układów technologicznych, w których wymagana jest certyfikacja żywności, jest on wyposażony w przekładnię z olejem spożywczym.

 

Temat: ATEX 
Pytanie: Czy produkujesz przenośniki do przestrzeni zagrożonych wybuchem?
Odpowiedź: Tak, RATAJ a.s. produkuje bezosiowe spiralne przenośniki do stref zagrożonych wybuchem w strefach 20, 21 i 22 zgodnie z rozporządzeniem rządu nr 23/2003 Coll. Parametry techniczne bezosiowego przenośnika spiralnego przeznaczonego do użytku w przestrzeniach zagrożonych wybuchem są zaprojektowane w taki sposób, że przenośnik nie może zainicjować wybuchu.
   
Pytanie: Czy produkujesz przenośniki przeciwwybuchowe?
Odpowiedź: Tak, RATAJ a.s. produkuje przenośniki, które są w stanie wytrzymać eksplozję do 1,0 MPa dzięki projektowi i zastosowaniu odpowiednich materiałów w oparciu o konkretne wymagania klienta.
   
Pytanie: Co oznacza RATATEX?
Odpowiedź: System RATATEX jest zastrzeżonym znakiem produktu firmy RATAJ a.s. i oznacza nasz przeciwwybuchowy system ochrony między dwiema technologiami. Dzięki specjalnej modyfikacji przenośnika system ten może być stosowany w środowiskach z możliwością wybuchu, a następnie ochrony przed przeniesieniem do innej technologii.

Ponad 5 900 sztuk wyprodukowanych przenośników do prawie 600 rodzajów materiałów w ciągu 34 lat istnienia na rynku gwarantuje profesjonalne podejście do Państwa zapotrzebowania.

...potęga rozumu