O nas

O nas

Założenie prywatnej firmy RATAJ® sięga 1990 roku i jako firma wyłącznie czeska zajmuje się produkcją bezosiowych spiralnych przenośników do około 600 rodzajów materiałów sypkich.

Założyciele Stanislav Rataj (ojciec) i inż. Stanislav Rataj (syn) rozwinął firmę w ciągu 30 lat działalności, od osoby fizycznej poprzez spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością do obecnej spółki akcyjnej.

RATAJ a.s. Zatrudniając 35 pracowników, zajmuje wiodącą pozycję na rynku czeskim, słowackim i polskim w produkcji i dostawach bezosiowych przenośników spiralnych, a ponad 5 500 sztuk przenośników wyprodukowało pracę w 52 krajach na 5 kontynentach.

OKRESY ROZWOJU SĄ PODSUMOWANIEM PODSUMOWANEGO PODSUMOWANIA:

1990

Założenie prywatnej firmy Stanislav Rataj (obecny członek zarządu RATAJ a.s.) zajmującej się produkcją i dostawą jednostek technologicznych dla rolnictwa. Dostawy te obejmowały również bezwałowe przenośniki spiralne lekkiej konstrukcji typu SL. Przenośniki te służą do transportu lekkich materiałów sypkich.

1994

Utworzenie oddzielnej grupy do produkcji bezwałowych przenośników spiralnych Ing. Stanislav Rataj (obecny Prezes Zarządu RATAJ a.s.). Oprócz lekkich bezwałowych przenośników spiralnych produkowane są również wytrzymałe przenośniki typu RL, które są dostarczane na rynek czeski.

1999

Założenie RATAJ s.r.o. oraz osiągnięcie wiodącej pozycji na rynku czeskim i słowackim w produkcji i dostawie bezwałowych przenośników spiralnych o lekkiej i solidnej konstrukcji.

2000

Wprowadzenie systemu jakości spełniającego wymagania normy ČSN EN ISO 9002, a od 2003 r. Zgodnie z normą ČSN EN ISO 9001:2001. Od tego okresu nastąpił znaczny wzrost eksportu przenośników produkowanych przez RATAJ s.r.o. nie tylko w Europie, ale także w Afryce, Ameryce i Azji.

2003

Założenie RATAJ SK s.r.o. na Słowacji. Otwarcie spiralnego magazynu i rozpoczęcie produkcji przenośników na Słowację.

2004

Otwarcie przedstawicielstwa RATAJ s.r.o. w Polsce. Polski rynek staje się stopniowo największym rynkiem eksportowym. Łączny eksport przekracza 40 % wszystkich wyprodukowanych przenośników. Rozpoczęcie budowy obszaru produkcyjnego na działce o łącznej powierzchni 17 500 m2 oraz zakończenie hali magazynowo-produkcyjnej na łącznej powierzchni 1 200 m2.

2005

Rozpoczęcie produkcji przenośników w nowej hali produkcyjnej i otwarcie magazynu spirali, rur i elektrycznych skrzyń biegów. Znaczny wzrost podaży bezwałowych przenośników spiralnych dla przemysłu grzewczego, szczególnie w Czechach.

2006

Zakup technologii CNC do cięcia materiałów strumieniem wody pod wysokim ciśnieniem. Eksport przekroczył limit 50 % wyprodukowanych przenośników. Na podstawie dostaw realizowanych na Litwę, Łotwę i Estonię firma przygotowuje przedstawicielstwo dla państw bałtyckich z siedzibą na Litwie. Firma RATAJ s.r.o. został członkiem Stowarzyszenia Ciepła Republiki Czeskiej.

2007

Przekształcenie RATAJ s.r.o. do spółki akcyjnej RATAJ a.s. Udział w międzynarodowych targach w Niemczech, Anglii, Litwie i Japonii zwiększa zainteresowanie przenośnikami RATAJ zwłaszcza w Niemczech, Skandynawii i Japonii. Umowa o wyłącznej reprezentacji została podpisana w Japonii z okazji Międzynarodowych Targów Inżynieryjnych w Osace.

2008

Otwarcie przedstawicielstwa RATAJ a.s. we Włoszech.

2009

Rozpoczęcie budowy budynku biurowego i parkingu. Wprowadzenie systemu informacyjnego K2 i przejście do elektronicznego przetwarzania zamówień. Dostawy przenośników na nowe terytoria, w tym udział w targach w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i Bułgarii. Opracowanie i dostawa największej spirali bezosiowej o średnicy 800 mm.

2010

20 lat działalności firmy RATAJ a.s. Rozpoczęcie eksploatacji budynku administracyjnego, centrum szkoleniowego i parkingu z udziałem najważniejszych klientów i dostawców RATAJ a.s. Przyznanie pierwszego patentu RATAJ a.s. do bezwałowej spiralnej chłodnicy do materiałów sypkich. Produkcja unikalnych wytrzymałych spiral bezwałowych o zmiennym skoku.

2011

Założenie RATAJ POLSKA Sp. ogród zoologiczny. w Polsce i umacniając swoją wiodącą pozycję w dostawie bezwałowych przenośników spiralnych w Polsce. Rosnąca liczba przenośników w Niemczech jest wynikiem nowo utworzonej reprezentacji RATAJ a.s. w Niemczech.

2012

Uzyskanie prestiżowej nagrody za własną produkcję - marka CZECH MADE (czeska jakość). Opracowanie i dostawa spiralnych wałków z węglików spiekanych o średnicy 600 mm.

2013

Rozpoczęcie produkcji kompozytowych przenośników ślimakowych, spiralnych segmentów z węglików spiekanych i antyściernej wykładziny rur przenośnika. Opracowanie przenośników pelletu i węgla do automatycznych kotłów.

2014

Rozpoczęcie produkcji zapasowych ślimaków do biogazowni.

2015

25 lat działalności RATAJ a.s. w sklepie.

2016

Opracowanie wytrzymałych spiralnych wałków z tworzywa sztucznego i ich marketing.

2018

Zakup nożyc do blachy CNC.

2020

30 lat działalności RATAJ a.s. w sklepie.

Ponad 5 500 sztuk wyprodukowanych przenośników do prawie 600 rodzajów materiałów w ciągu 30 lat istnienia na rynku gwarantuje profesjonalne podejście do Państwa zapotrzebowania.

...potęga rozumu
Przetwarzamy pliki cookie. Pomagają nam w prawidłowym działaniu aplikacji internetowej, zapewniając funkcje sieci społecznościowych, personalizując treści i reklamy oraz analizując ruch w sieci. Korzystając z sieci. zgadzasz się na ich użycie.